SK Benfika Dolní Radechová, z.s.

Mistrovství České republiky starších žáků 18.10.2014

Mistrovství České republiky starších žáků v nohejbale jednotlivců

18. 10. 2014 se v Nymburku konalo 13. Gala Mistrovství České republiky v nohejbale jednotlivců starších žáků. TJ Sokol Dolní Radechová vyslala své dva odchovance nohejbalu, Pavla Středu a Patrika Levého. Velká účast 32. hráčů rozpoutala nečekané boje. Osm skupin po čtyřech hráčích, postup si zajistí pouze první dva hráči s tabulky. Pavel Středa, který měl ve skupině i následujícího vítěze nestačil na zkušenější a herně lepší soupeře, tím pádem si nezajistil další postup a MČR pro něho skončilo. Stydět se nemusí, podal pěkné výkony, umístil se na 26. místě. Patrik Levý po dvou infarktových zápasech překvapivě vybojoval první místo v tabulce. Probojoval se do osmifinále, los padl na hráče s Královehradeckého kraje, Filipa Horčičku hrajícího za Peklo nad Zdobnicí. Velká radost, že hráče dobře zná a má lehký postup do čtvrtfinále se zdála předčasná. První infarktový set, kdy Patrik Levý prohrával 9:5 se sen na postup do čtvrtfinále pomalu rozplynul. Stal se zázrak, Patrik se začal soustředit a otočil první set ve svůj prospěch na 10:9. Druhý set se táhnul bod za bodem, ale vítězství už Patrik nepustil, vyhrál 10:8. Ve čtvrtfinále narazil na zkušeného Zdeňka Koudelku z Českých Budějovic, který Patrikovi nedal moc šance na vítězství. Patrik skončil na pěkném 7. místě s celkového počtu 32. hráčů.